Youtube Kanalımıza Hemen Abone Olun, Ücretsiz Eğitimleri Kaçırmayın! abone-buton
web-tasarimci
Anasayfa / Tasarım / Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Grafik tasarım; bir mesajı iletmek için bir düşünce ya da fikrin iki ya da üç boyutlu düzlemde görselleştirilmesini içeren yaratıcı bir sanat sürecidir.

Grafik Tasarım Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Grafik tasarım özellikle hayatın çok hızlı aktığı son yıllarda büyük bir öneme sahiptir. İnsanlar uzun yazılar okumak yerine görselleştirilmiş mesajları tercih etmektedir. Grafik tasarımları sayesinde mesajlar hem daha akılda kalıcı hem de daha etkili şekilde ulaştırılmaktadır.

Grafik tasarımlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Basılı ve online her türlü alanda reklamcılık, tanıtım ve ilgi çekme amacı ile kullanılmaktadır. Grafik tasarımları insanlara mesaj ulaştırmak istenilen her alanda ve platformda kullanılabilmektedir. Günümüzde internet sitelerinin kullanıcıların ilgisini çekmesi amacı ile en çok tercih edilen yöntemler arasında gelmektedir.

Grafik Tasarım Nasıl Olmalı?

Grafik tasarımları hazırlanırken belirli bir mesaja odaklanmalıdır. Mesajı en kısa yoldan karşı tarafa iletmesi hedeflenmektedir. Bu nedenle mesajın içeriği dikkate alınarak grafik tasarımları hazırlanmalıdır. Grafik tasarımlarında ilgi çekicilik ve mesaja odaklanma olmazsa olmazlardır. Birçok grafik tasarımında yapılan hata görsel güzellik için mesajın ikinci plana atılmasıdır. Bir grafik tasarımından beklenen mesajı birinci planda karşı tarafa iletmesidir.

Grafik Tasarımın Amacı Nedir?

Grafik tasarımlarının amacı kullanım alanlarına göre değişmekle birlikte ortak amaç verilecek olan mesajın karşı tarafa doğru ve hızlı bir şekilde iletilmesidir. Reklamcılık açısından grafik tasarımın amacı ürün veya hizmetlerin tüketicilere tanıtılması ve akılda kalıcılığın sağlanmasıdır. İstek uyandıran ve harekete geçirici tasarımlar ile ürün ve hizmet pazarlamaları hızlandırılabilmektedir.

Grafik Tasarım Fiyatları Nelerdir?

Grafik tasarım fiyatları istenilen tasarımın kullanılacağı alana, vereceği mesaja ve tasarımın detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Banner, Slider, Roll-up, katalog, web site görseli, reklam afişi gibi birçok farklı çeşitte grafik tasarımı için farklı fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. Çok sayfalı ve parçalı tasarımlarda kompozisyonun doğru şekilde tamamlanması ve konu bütünlüğünün sağlanması kurumsal kimlik çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Grafik tasarım fiyatları tablomuzu aşağıdan inceleyebilirsiniz.Grafik Tasarım İşlerimiz

Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


youtube-abone-olSon Paylaşımlar