Youtube Kanalımıza Hemen Abone Olun, Ücretsiz Eğitimleri Kaçırmayın! abone-buton
web-tasarimci
Anasayfa / Dijital Pazarlama / Google Adwords

Google Adwords

Google AdWords (Google Ads), Google tarafından sunulan bir reklam hizmetidir. Google platformlarında kullanıcılara reklam sunmayı sağlayan birçok farklı reklam türünden oluşan bir reklam hizmet platformuna Google AdWords (Google Ads) denir.

Google AdWords Nedir Ne İşe Yarar?

Google AdWords, Google kullanıcıları arasından işletmenizin ürün ve hizmetlerine benzer ürün ve hizmet arayan kullanıcıların karşısına çıkmanızı sağlayan reklam platformudur. Google arama motoru ve diğer Google ürünlerinde reklam vererek web sitenizin potansiyel müşteri trafiğini arttırabilir ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşarak gelirinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Google AdWords Hizmetleri Nelerdir?

Google Ads birden fazla reklam türünde hizmet vermektedir. En çok tercih edilen reklam türü arama ağı reklamlarıdır. Çünkü kullanıcıların önemli bir kısmı internette aradıkları ürün ve hizmete ulaşmak için Google arama motorunda arama yapmaktadır. Bu nedenle Google reklam hizmetlerinden arama ağı reklamları en hızlı geri dönüş alınan reklam türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer Google Ads hizmetleri;

  • ⇒ Arama Ağı Reklamları
  • ⇒ Görüntülü Reklamlar
  • ⇒ Alışveriş Reklamları
  • ⇒ Video Reklamları
  • ⇒ Evrensel Uygulama Reklamları

google-adwords-1

Arama Motoru Reklamcılığı Nedir?

Arama motorlarını kullanan kullanıcılar yaptıkları arama ile ilgili sıralanan sonuçlar arasında üst sırada yer alan sonuçlara daha fazla tıklama eğilimindedir. Aşağıdaki tabloda 2020 yılında sıralamaya göre kullanıcıların yüzde kaçının tıklama yaptığı verilmiştir.

  • ⇒ 1.sıra – %43,32
  • ⇒ 2.sıra – %37,36
  • ⇒ 3.sıra – %29,90
  • ⇒ 4.sıra – %19,38
  • ⇒ 5.sıra – %10,95

Arama ağlarını kullanan kullanıcıların neredeyse %80 görünür ekranda listelenen sonuçlar arasında tercih yapmaktadır. Google arama motoru reklamcılığı da bu alana reklamlarla hızlı bir giriş yapmayı ve arama işlemlerinden ziyaretçi trafiği elde etmeyi sağlamaktadır.

Google Reklamı Ne İşe Yarar?

Google reklamları doğal arama sonuçlarında yer almanıza gerek olmaksızın üst sıralarda gösterilmenizi ve ziyaretçi trafiğinizi bu yolla arttırmanızı sağlamaya yaramaktadır. Google Ads reklamlarının hepsi sitenize ziyaretçi trafiği sağlamayı amaçlamaktadır. Sitenize gelen ziyaretçiyi ikna etmek için ise ilgi çekici içeriklere ve kullanıcıların arama niyetlerine cevap sunmanız gerekmektedir.

AdWords Hesap Nedir?

AdWords hesabı; yeni adı ile Google Ads hesabı reklam kampanyalarınızı yönetmenizi sağlayan platformdur. Google Ads hesabı ile reklam kampanyaları kurulabilir, kampanyaların durdurulması ve devam etmesi sağlanabilir, kampanya bütçe ayarları yapılabilir ve kampanya hedeflemeleri düzenlenebilir. Google Ads hesabı olmadan Google reklamlarından yararlanmak mümkün değildir.

google-adwords-2

Neden Google Adwords?

Google arama motorunda kullanıcıların önemli bir kısmı arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan siteleri tercih etmektedir. Google arama ağı trafiğinin önemli bir kısmı üst sıralara çekildiği için haliyle web sitesine ziyaretçi trafiğini daha fazla hale getirmek isteyenler Google reklamlarını tercih ediyor. SEO ile doğal arama sonuçlarında yükselmek çalışma ve zaman gerektirdiği için işletmeler kampanyalarını anlık olarak duyurmak ve bununla beraber trafiklerini arttırmak için AdWords reklamlarını tercih etmektedir. Daha hızlı geri dönüş almak için tercih edilecek yöntem Google AdWords reklamlarıdır.

Google AdWords Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Google AdWords reklamlarında ücretlendirmeler reklam türüne göre değişmekle birlikte iki temel kriter yer almaktadır. Tıklama Başına Maliyet(CPC) ve Bin Gösterim Başına Maliyet(CPM) parametreleri ile belirlenmektedir. Arama ağı reklamlarında kullanılan Tıklama Başına Maliyet sayesinde sade sitenize trafik aldığınızda ödeme gerçekleştirirsiniz. Bu da Google AdWords reklamlarına sadece trafik aldığınızda ödeme yapacağınız anlamına gelmektedir.

Google Ads Danışmanlığı Nedir?

Google AdWords hesaplarının yönetimi kolay olmakla birlikte bu sadece iyi bir reklam stratejisine sahip olan kişiler için geçerlidir. Google Adwords reklamlarında her kelimenin farklı bir rekabet düzeyi bulunmaktadır. Google reklamları göstermek için açık arttırma sistemi kullanmaktadır. En çok fiyat sunan teklifi ilk önce göstermektedir. Reklam kampanyaları ayarlanırken hem maliyeti dengeleyecek hem de sadece potansiyel müşteriyi hedefleyecek reklamlar verilmelidir. Google Ads Danışmanlığı hizmeti reklam kampanyasının doğru belirlenmesini sağlamak amacıyla bu konuda profesyonel çalışan kişilerce verilen hizmettir. DinamikSoft olarak Google AdWords reklamlarından en iyi geri dönüşü almanız için tecrübemizi sizinle paylaşıyoruz.  Ekonomik Plan
Kurulum:999₺+KDV
499₺+KDV /ay
Geniş Plan
Kurulum:1.499₺+KDV
1499₺+KDV /ay
Anahtar Kelime Sayısı 2+4 Kategori Formülizasyonu 6+12 Kategori Formülizasyonu
Kampanya Sayısı 2 adete kadar 6 adete kadar
Reklam Grubu Sayısı 4 adete kadar 12 adete kadar
Reklam Bütçesi 4.000₺'ye kadar 12.000₺'ya kadar
Arama Ağı Reklamları
Telefon Araması Reklamları
Reklam Uzantıları
Görüntülü Reklamlar
Ads Panelinden Aylık Raporlama
Haftalık Optimizasyon
Ads Paneli Müşteri Erişim Yetkisi
Haftalık Teklif Stratejisi Takibi
Anahtar Kelime Analizi
Rakip/Rekabet Analizi
Reklam Zaman Planlaması
Hedef Kitle Planlaması

Google Adwords İşlerimiz

Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


youtube-abone-olSon Paylaşımlar