Youtube Kanalımıza Hemen Abone Olun, Ücretsiz Eğitimleri Kaçırmayın! abone-buton
web-tasarimci

SEO

SEO (Search Engine Optimization); Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” olan SEO web sitelerinin arama motorları tarafından daha kolay anlaşılmasını ve içeriklerinin daha üst sıralarda gösterilmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır.

SEO Nedir?

Arama motorları web sitelerini belirli bir sonuçta listelerken bazı kriterleri göz önüne alırlar. Bu kriterler oluşturulurken arama motorlarının amaçladığı şey üst düzey kullanıcı deneyimidir. Yani kullanıcıların aradıkları bilgiye en doğru ve zengin şekilde ulaşmalarını sağlamaktır.

Bu nedenle arama motorları sıralama kriterlerini ve algoritmalarında nelerin önemli bir yere sahip olduğunu zaman zaman duyurmakta ve güncellemektedir. Web sitesi sahiplerinin sitelerinin arama motorları tarafından daha kolay anlaşılmasını ve daha yüksek sıralamalarda gösterilmesini sağlamak amacıyla yaptıkları işlemlere SEO denir.

seo-1

SEO’ya Neden İhtiyaç Duyulur?

Arama motorlarında yapılan aramalarda kullanıcılar kendilerine gösterilen sonuçlara yukarıdan aşağıya doğru bakma eğilimindedirler. Bu da web sitesi sahiplerini daha üst sıralarda görünmek istemesine neden olmaktadır. Web siteleri daha fazla ziyaretçi elde edebilmek için daha üst sıralarda yer almalıdır. SEO kapsamında yapılan çalışmalar arama motorlarının içeriğinizin en iyi olduğunu görmesini sağlamak ve en üstte yer alarak daha fazla ziyaretçi kazanmanızı sağlamak amacıyla yapılır.

SEO Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime; arama motorları için en önemli kriterlerdendir. Çünkü arama motorları kullanıcıların ne aramak istediklerini arama yaptıkları anahtar kelimeden anlamaya çalışmaktadır. Anahtar kelime kalıpları kullanıcıların bilgi ya da ürün aramalarına, satın alma ya da araştırma gibi amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Arama motorları da arama sonuçlarını buna göre sıralamaktadır. Bu nedenle SEO çalışmalarında hedeflenen anahtar kelime seçilirken hedef kitlenin davranışları iyi analiz edilmelidir.

SEO’da Başarının Sırrı Nedir?

SEO kriterleri olarak sıralanan yüzlerce maddelik listeler gözünüze mutlaka çarpmıştır. Arama motorları belki de çok daha fazla kriterde inceleme yapmaktadır. Bir anahtar kelimedeki rekabet düzeyi bu kriterlerden kaç tanesinde en iyi olmanız gerektiğini belirlemektedir. SEO’da başarının sırrı rakiplerden daha iyi olmak ve içerikleri kullanıcılara en iyi şekilde sunmaktan geçer.

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO uzmanı; arama motorlarının dikkat ettiği kriterleri iyi bilen, rakipleri analiz edebilen, seo uyumlu içerik üretebilen kişidir. SEO uzmanları arama motorlarının beklentileri ile en iyi rakiplerin seviyelerini analiz ederek mümkün olan en iyi duruma gelmenizi sağlayarak sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır. SEO planlamasını doğru bir şekilde yapan ve uygulayan SEO uzmanları başarı elde edebilmektedir.

seo-2

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı; SEO Uzmanları tarafından web sitesi sahiplerine verilen bir hizmettir. Web sitelerinin ihtiyacı olan SEO çalışmalarını planlamak, uygulamak ve rakipleri analiz etmeyi kapsayan hizmetler bütüne SEO danışmanlığı denir. DinamikSoft olarak ekibimizdeki SEO uzmanları ile sunduğumuz SEO danışmanlık hizmeti ile birçok firmanın daha fazla trafik elde etmesini ve web sitelerinden daha iyi geri dönüşler almasını sağladık. Sizde web sitenizin SEO çalışmasını yaptırmak için uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

SEO mu? Google Ads mi?

SEO arama sonuçlarında üst sıralarda doğal olarak yer almanızı sağlamakla birlikte arama motorlarının reklam hizmetleri de sizi üst sıralara taşımaktadır. Reklamlar sizi kısa sürede en üst sıralara taşırken sıralama sadece reklam süresi içerisinde geçerli kalmaktadır. SEO ise doğal arama sonuçlarında arama motorlarına ücret ödemeden üst sıralara gelmenizi sağlamaktadır.

Ads ve SEO arasında seçim yapmak yerine ikisi arasında bir denge kurulması şarttır. Daha fazla ziyaretçi ve daha fazla organik trafik için Ads ve SEO birbirini destekleyici ve tamamlayıcı olarak kullanılmalıdır. Reklamlar marka bilinirliğinin artmasını sağlarken bu da organik trafiğin artmasına ve arama motorlarının gözünde değerinizin artmasına neden olur.

SEO Danışmanım Olur Musunuz?

DinamikSoft SEO ile web sitesini güçlendirmek isteyen ve arama motorlarında daha fazla organik trafik almak isteyenlere destek vermektedir. SEO hizmetimiz siteniz ve rakip analiziniz ile başlamaktadır. Bu sayede yapılacak işlemler ve öncelik sıralaması belirlenerek SEO planınız oluşturulur. SEO planınız doğru bir şekilde uygulanarak web sitenizin başarılı bir şekilde sıralama kazanmasına ve daha fazla trafik alması sağlanmaktadır. Bir web siteniz var ve başarınızı arttırmak istiyorsanız sizin SEO danışmanınız olmaya hazırız.SEO Fiyat Tablosu SEO GİRİŞ
1.749₺+KDV
1.249₺+KDV/ay
SEO UZMAN
2.499₺+KDV
1.999₺+KDV/ay
SEO ROCKET
3.999₺+KDV
2.999₺+KDV/ay
SEO INTERNASYONEL
4.999₺+KDV
3.999₺+KDV/ay
SEO Uyumlu İçerik Girişi 5 Adet Blog Girişi / ay 10 Adet Blog Girişi / ay 15 Adet Blog Girişi / ay 5 Adet Yabancı Dilde Blog Girişi / ay
Mobil Uyumluluk Kontrolleri
MOZ Raporu Aylık Aylık Aylık Aylık
Meta Uyumluluk Kontrolleri
Türkiye Firma Rehberi Kaydı 5 Adete Kadar 10 Adete Kadar 10 Adete Kadar
Yabancı Ülke Firma Rehberi Kaydı 5 Adete Kadar
Site İçi Link İnşaası 1 Paravan 2 Paravan 3 Paravan 1 Paravan
Sosyal Medya Tanıtımı 3 Adete Kadar 5 Adete Kadar 5 Adete Kadar + Video Paylaşım 3 Adete Kadar
Haber Sitesi Tanıtımı 1 Adet 3.Sınıf Google News Kayıtlı 2 Adet 2.Sınıf Google News Kayıtlı 2 Adet 1.Sınıf Google News Kayıtlı 1 Adet Yabancı Dil News Kayıtlı
Resim Optimizasyonu
Anahtar Kelime Sayısı 1+2 Kategori Formülüzasyonu 2+4 Kategori Formülüzasyonu 3+6 Kategori Formülüzasyonu 1+2 Kategori Formülüzasyonu
Anahtar Kelime Analizi
Long Tail Anahtar Kelime Analizi 1 Kategori 2 Kategori 3 Kategori 1 Kategori
Rakip / Rekabet Analizi
Kırık Link Kontrolü
Negatif SEO Kontrolü
Site İçi Kaynak Dosya (PDF) Hazırlama 1 Adet 3 Adete Kadar 1 Adet
HTML Hata Kontrolü
Search Console Analizi
Sosyal Medya Reklamları (opsiyonel) (opsiyonel) (opsiyonel) (opsiyonel)
Popüler Facebook Grubunda Tanıtım
Yabancı Platform Güçlü Link
Lokasyon Bazlı SEO
Google Analitics Analizi
Türkçe Sözlük Tanıtımı 5 Adete Kadar 10 Adete Kadar
Yabancı Dil Sözlük Tanıtımı 5 Adete Kadar 5 Adete Kadar
Arama Motoru Kayıtları (Google, Bing, Yandex)
Yabancı Dil Backlink Kaynakları
Teknoloji Sitesi Tanıtımı 1 Adet 3 Adete Kadar

SEO İşlerimiz

Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (1)

Tuğrul ***

06/Haziran/2021

Halı yıkama şirketim için web sitem var SEO yapmak için nereden başlamalıyım. Kendim SEO calismasi yapabilir miyim yoksa bunun için hizmet almam şart mı?

Dinamiksoft

06/Haziran/2021

Tuğrul bey SEO çalışması belirli teknik kurallar ile yapılmaktadır bu işlemleri doğru yaptıktan sonra kendiniz veya danışmanlık şirketi ile çalışmanız arasında fark yoktur. Ancak hem teknik olarak hem de zaman olarak musaitlik durumunuz bu kararı verecek parametrelerdir. Umarım açıklayıcı bir cevap olmuştur. İyi günler dileriz.


Yorum Yapın

Bize Sorun


youtube-abone-olSon Paylaşımlar