Youtube Kanalımıza Hemen Abone Olun, Ücretsiz Eğitimleri Kaçırmayın! abone-buton
web-tasarimci
Anasayfa / Yazılım / E-Ticaret

E-Ticaret

E-Ticaret online olarak satış ve alışveriş işlemlerini ifade etmektedir. E-ticaret sayesinde çok uzun mesafelere rağmen alışverişi mümkün kılan çözümdür. Mesafeli satışın yanı sıra internetten alışveriş alışkanlığı olan kullanıcıları da potansiyel müşteriye çevirmeyi sağlar.

E-Ticaret Nedir

E-Ticaret; pazarlama sürecinden başlayarak satış işlemlerine kadar tüm sürecin online yöntemlerle yapılmasıdır. E-ticaretin en önemli bileşeni ise e-ticaret yazılımı olarak gösterilebilir. Çünkü e-ticareti mümkün kılan bu yazılımlardır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve internet üzerinden iletişimin güçlenmesi firmaları hizmet ve ürünlerini internet üzerinden pazarlamaya sevk etmiştir. Bu durum hem kullanıcılar hem de firmalar için büyük fayda sağlamaktadır. Zamanın çok hızlı aktığı günümüz dünyasında mağaza gezmek ve seçenekleri değerlendirmek oldukça zordur. Bu nedenle kullanıcılar daha fazla seçeneği çok daha kısa sürede kıyaslayabilecekleri e-ticaret yöntemlerine yönelmektedir.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir

E-ticaretin faydaları saymakla bitmez. Ancak en önemli faydası şüphesiz hem kullanıcılar hem de firmalar için fiziksel mesafelerden bağımsız olarak alışveriş yapma imkanı sunmasıdır. Bu sayede hem kullanıcılar hem de firmalar daha etkin bir ticaret yapabilmektedir. Pazarları genişlemesi ticaretin daha hızlı ve rekabetçi olmasını sağlamaktadır. Tüketicileri için daha uygun fiyata daha kaliteli ürün anlamına gelen bu durum firmalar için ise daha iyi ürünü daha uygun fiyata geliştirme anlamına gelmektedir.

e-ticaret-1

E-Ticaretin Firmalara Sağladığı Yararlar

Firmalar açısından bakıldığında e-ticaret daha fazla potansiyel müşteriye çok daha düşük maliyetlerle ulaşmanın anahtarıdır. Bu sayede ürün ve hizmetlerini çok daha kolay bir şekilde satabilmekte ve daha fazla gelir elde edebilmektedir. Özellikle lojistik imkanlarının gelişmesi ile birlikte e-ticaret firmalar ürünlerini uluslararası çapta çok daha hızlı pazarlama imkanı sağlamaktadır. Binlerce kilometre öteye sabit pazarlama giderleri ile satış yapmak artık mümkündür.

E-Ticaretin Kullanıcılara Sağladığı Yararlar

Tüketici açısından bakıldığında e-ticaret çok daha faydalıdır. Tüketiciler e ticaret sayesinde çok kısa sürede çok daha fazla seçeneği inceleme ve aralarından seçim yapma şansını elde edebilir. Özellikle uzak mesafelerdeki mağazaları gezmek ya da yakındaki mağazadan daha yüksek fiyata mal satın alma zorunluluğu artık ortadan kalkmıştır. Daha ucuza daha kaliteli mal ve hizmet alınabiliyor olması e-ticarete olan ilginin de artmasını sağlamaktadır. Firmaların rekabeti kullanıcıların büyük bir fayda elde etmelerini sağlamaktadır.

E-Ticaret Sitelerinin Özellikleri

E Ticaret sitelerinin görevlerini yerine getirebilmeleri için birçok farklı özelliği bir arada barındırması gerekmektedir. E-ticaret siteleri doğrudan bir ürünün satın alınabildiği web siteleri olduğu için olmazsa olmazları ürün satın alma özelliğidir. Satın alma sürecinde ödeme işlemi için şu yöntemlerden birisini desteklemelidir;

e-ticaret-2

  • ⇒ Kapıda ödeme
  • ⇒ Mobil Cüzdan ile ödeme
  • ⇒ Havale/EFT ile ödeme
  • ⇒ Online Cüzdan ile ödeme
  • ⇒ Kredi kartı ve Banka kartı ile ödeme
  • ⇒ SMS ile Ödeme

E-ticaret sahip olması gereken diğer özelliklerden birisi de ürün karşılaştırmasıdır. Kullanıcılar benzer ürünler özellik ve fiyat açısından karşılaştırmak istemektedir. Bu sayede kendileri için en iyi olanı seçecektir. E-ticaret sitesi tasarımı yapılırken bu özelliğin eklenmesi de gerekmektedir.

E-ticaret sitelerinde ayrıca kullanıcılar için hem haklarını hem de sorumluluklarını belirleyen kurallar dikkat çekici şekilde yer almalıdır. Kullanıcıların ve satıcıların ticari haklarını korumak hem yasal hem de etik olarak gerekli bir özelliktir.

E-Ticaret Sitesi Yapan Yerler

E-ticaret sitesi yaptırmak için sadece bu alanda deneyime sahip firmalar tercih edilmelidir. E-ticarette başarı elde etmek için;

  • ⇒ Dijital pazarlama konusuna,
  • ⇒ Dikkat çekici tasarıma,
  • ⇒ Kolay sipariş imkanına,

Sahip olmak gerekmektedir. Ankara E-ticaret sitesi yapan yerler arasında olan DinamikSoft bu güne kadar yapmış olduğu yüzlerce e-ticaret sitesinde elde ettiği başarı ve kazandığı tecrübe ile e-ticaret ile işini büyütmek isteyenlere en iyi fırsatı sunmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret sitesi fiyatları sitelerin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Standart e-ticaret paketimiz ile e-ticarette gerek duyulan minimum özellikleri karşılayacak bir web sitesi yaptırabilir ve e-ticarete düşük risk ile giriş yapabilirsiniz. Dilerseniz düşündüğünüz e-ticaret sitesi özelliklerini bize ileterek sizin için en iyi e-ticaret sitesinin hazırlanmasını ve sistemin tam olarak istediğiniz şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.E-Ticaret İşlerimizYorumlar (0)Yorum Yapın

Bize Sorun


youtube-abone-olSon Paylaşımlar